Elke dag veilig van A naar B: Jack Wagtmans over werken bij Heeren Groep

Jack Wagtmans (54) is chauffeur bij Heeren Groep en rijdt dagelijks met bijzonder en zwaar transport door heel Nederland en België. Sinds maart 2025 maakt hij deel uit van het team. Via een tip van zijn buurman, die ook werkzaam is bij Heeren Groep, kwam hij in gesprek met het bedrijf. Dat gesprek voelde meteen goed.

Van weken weg naar ’s avonds thuis

Jack is al sinds zijn 19e chauffeur. Jarenlang reed hij vooral internationaal. “Mijn broer was ook internationale chauffeur. Als ik vroeger vrij was, ging ik vaak met hem mee en zo ben ik erin gerold. Ik vond het geweldig.”

Maar internationaal rijden heeft ook een nadeel. “Ik was hele weken weg. Ik wist nooit van tevoren wanneer ik thuis was. Nu ben ik elke avond thuis. Dat was in het begin echt wennen, maar het geeft zoveel rust. Ik kan normaal eten, douchen, mijn avond gebruiken, en het weekend is altijd gewoon vrij.” Die vaste structuur zorgt ervoor dat Jack ook weer tijd maakt voor zichzelf. “Ik ga nu meerdere keren per week sporten. En ik kan vaker afspreken met vrienden of familie.”

Eén team

Dat is niet het enige voordeel van werken bij Heeren Groep. “De korte lijntjes zijn echt fijn. Je krijgt vrijheid en vooral veel vertrouwen. Daarnaast ben je meer dan een nummertje. Dat menselijke… dat maakt het een heel fijn bedrijf.”

Wat Jack ook echt waardeert, is het teamgevoel. “Ik ben best sociaal en ik hou van een dolletje onderling. Ook met collega’s op projecten of met mensen op locatie. Dat maakt het werk gewoon leuk. Vroeger was ik vooral alleen, nu werk ik veel meer samen. Met chauffeurs, kraanmachinisten en begeleiding. We doen het met elkaar, het is echt één team. Als er iets is, wordt er meegedacht.”

Elke dag een andere uitdaging

Wat het belangrijkste is in zijn werk? Jack hoeft er niet lang over na te denken. “Verantwoordelijkheid. Je rijdt met lang, breed, hoog en zwaar transport. De diversiteit van de ladingen is groot: hout, beton, kunststof, woonunits, bouwketens — eigenlijk alles wat op de trailer past.”

En dat maakt het leuk. “Het mooiste vind ik de uitdaging: je weet nooit precies wat de dag brengt. Elke dag een andere lading, een andere manier van vastzetten, een andere route. En je bent continu bezig om veilig van A naar B te komen.”

Veilig thuiskomen, daar draait het om

Opvallend voor Jack is de verandering in het gedrag op de weg in de afgelopen twintig jaar. “Mensen hebben geen tijd meer. Ze zijn gestrest, gehaast en met alles bezig behalve met autorijden.” Juist daarom is rust bewaren voor Jack heel belangrijk. “Mensen onderschatten het werk vaak. Ondanks de onregelmatige werktijden, de vroege start van de dag en de soms lange ritten moet je alert blijven. Je moet veilig laden en lossen, zorgen dat alles goed vastzit, dat je lading niet te hoog is en natuurlijk dat jij en je medeweggebruikers heelhuids thuiskomen. Het is meer dan simpelweg een stuur vasthouden.”

De toekomst

Veel wensen voor de toekomst heeft Jack niet. Omdat hij al zo lang in het vak zit, heeft hij bijna alles al gedaan. Behalve een rit met een lading van 6 meter breed. “Dat is iets unieks. Dat gebeurt niet elke dag. Maar als het goed is, mag ik dat binnenkort gaan doen. Daar kijk ik al naar uit. En verder hoop ik hier gewoon tot mijn pensioen te blijven. Het bevalt me prima bij Heeren Groep.”